Portal

Ewidencja budynków i gruntów rozjeżdża się w stosunku do Ortofotomapy

Czasami pojawia się taki efekt widoczny w załączniku. Dzieje się tak w przeglądarce Firefox 70.0.1 (64 bity), z której wolałbym nie rezygnować.
Dlaczego tak się dzieje i jak można tego uniknąć?

pozdrawiam
Piotr Bugno

Załączniki:

Załącznik

0 (0 Głosy)

RE: Ewidencja budynków i gruntów rozjeżdża się w stosunku do Ortofotomapy
Odpowiedź
15.11.19 13:36 jako odpowiedź na Piotr Bugno.
Dzieje się tak dlatego, że geoportal jak widzę to od miesięcy projekt wczesna Alfa, skrojony pod jedną słuszną przeglądarkę jakiej używa zapewne twórca tego ociężałego projektu i jak używasz innej niż sobie to wymyślił twórca tego projektu to masz gwarantowane problemy z działaniem - takie to wybitne czasy nastały.... Kolejne wodotryski dokładają, które zamulają projekt, a podstawowe rzeczy kuleją od miesięcy, kontakt kuleje, zgłaszane uwagi czesto trafiają w próżnię, miesiącami czeka się na poprawki (w prywatnych projektach zgłaszasz i max do 2 dni korekta wprowadzona - czas jaki firma prowadzi uzgodnienia z gminą w sprawie zgłoszonej uwagi mapowej). Nie ma praktycznie tygodnia, żeby któraś z warstw nie wyleciała. Dziś np. od kilkudziesięciu minut widzę, że znowu tradycyjnie jak przystało na państwowy projekt nie ładuje się wartwa "Państwowy rejestr granic - adresy". Ta warstawa wylatuje co kilka dni. W zależności od przeglądarek zdarza się, że po dłuższym użytkowaniu, np po 1h intensywnego poruszania się po mapie zaczyna się dławić na niektórych Firefoxach warstwa BDOT10k względem ortofotomapy, tak jakby się nie odświeżała prawidłowo i zaczynają się jakby odbicia lustrzane, ta sama droga jest powielona, pozostaje często widoczna (jak duch) w innej skali, mimo że zmiejszyliśmy, zwiększyliśmy przybliżenie mapy.
Martwi mnie, że w tym kraju wszystko co ma w nazwie strony ciąg "GOV" działa beznadziejnie!
Oddolne projekty tworzone przez pasjonatów jak np openstreetmap potrafią działać wyśmienicie, a tu wieczna niemoc. Wieczne ekserymenty na żywym organiźmie. Nie można robić modyfikacji prób gdzie na kopii bazy danych, tylko użytkownikom trzeba nieraz warstwę wyłączyć na kilka dni. Wkurza to makabrycznie. W tym projekcie to potencjalny użytkownik jest wiecznym beta testerem.
Kolejne propagandowe warstwy jak mieszkanie+ są doklejane do projektu, a do dziś nie doczekałem się, że klikam na dany punkt i mogę otrzymać współrzędne punktu GPS, bez kombinacji alpejskich jak obecnie, zaznacz wszystko, a potem sobie ręcznie w notatniku spróbuj wyciąć współrzędne.
0 (0 Głosy)